Choď na obsah Choď na menu
 


Maťo

11. 10. 2011

 Martin Harich-Životopis
Vek: 15
Dátum narodenia: 29. 08. 1995
Miesto narodenia: Liptovský Mikuláš, Slovensko
Znamenie: 
Panna

 

 

Už od malička spieval vo folklórnom súbore, ale keď sa tam muselo aj tancovať, moc sa mu to nepáčilo. Nikdy nemal rád, keď musí niekoho počúvať-chcelo to zmenu.
Prvýkrát vystúpil s otcovou kapelou na firemnej akcii.
Ľuďom sa to páčilo a jemu samotnému tiež, pretože sa to nedalo porovnať s folkorním súborom. Nikto nikoho do ničoho nenútil, a bolo to také, ako si každý predstavoval.Jediné mínus bolo, že otcova kapela hrá len prevzaté pesničky, ale Martin chcel tvoriť.
Pretože dlho nemohol v okolí nájsť niekoho podobného, ​​tak chodil raz za mesiac spievať s otcovou kapelou.Tiež si doma len tak brnkal na gitaru. Akordy si stiahol z Internetu a potom už to išlo samo. Mal starú ošúchanú gitaru, niekoľkokrát prisadlú, zlomenú,a zlepenú,ale to mu stačilo. Ani sám nevie, ako sa mu podarilo napísať prvú pesničku. Bola o tom, ako si šiel do Bratislavy kúpiť Draka, pretože v Mikuláši žiadneho nemali. Ďalšie už išli lepšie a každá nová bola zároveň trošku kvalitnejšia a zmysluplnejšia.
Keď ho prijali na osemročné gymnaznium, tak našiel rovnakého blázna ako je on sám.
Samozrejme to nebolo tak, že sa prvýkrát videli a založili kapelu ... s Marekom Masaríkom chodil aj na ZŠ, takže 4 roky v rovnakej triede, ale nikdy sa spolu moc nebavili. Párkrát si spolu zahrali a po čase si povedali: "Poďme založiť kapelu". A tak sa začali každý týždeň stretávať v Martinovej izbe. Piesne písal jednu za druhou. Všetky neboli vydarené, ale bolo ich dosť, a preto si mohli vyberať. Názov Musitany Hope vymyslel Martin až asi po roku a pol od založenia. Mali v náuke o spoločnosti vymyslieť vlastný štát, krajinu a tak, aby im čo najviac vyhovovala. Bez dlhého premýšľania navrhli Musitániu a toto bola hlavná myšlienka celého názvu, pridali slovo nádeje, pretože tá je v hudbe dosť dôležitá a tak vznikol názov Musitany Hope.
Teraz sa ich ľudia pýtajú, či sa hľadali, ale nikto nechce veriť, že to bola náhoda.
Teraz je šťastný, že nemusí tancovať a spievať prevzaté pesničky ale majú neobmedzené hranice fantázie a v ich hudbe môžu robiť čo ich napadne. Nemá dôvod byť nespokojný, pretože toto vždy chcel.

 

 

 
Obľúbená hudba : pop, rock, punk (Green Day), Robbie Williams, Musitany...
 
 

 

Obľúbená farba : tyrkysová, modrá je dobrá...

 

Obľúbené jedlo : VŠETKO !!! (vyhovára sa na zrýchlený metabolizmus)-okrem paradajkovej polievky

 

Aparát : "mám doma kopu harabúrd, ale zadovážil som si ich sám... "

Gibson Les Paul Studio Chrome black, Fender CJ 290 SCE, Ibanez AFS 75Line 6 Flextone III XLFender Frontman 212 RFender CD-60 CEEpiphone LP-100Stagg black , HavajkaJohnson 1973 signatureBasix Standard BL,Yamaha YRS24BYamaha YRN22BYamaha YRS20BRPeavey 258 Rage.....

Je gitarista, spevák, bubeník, flautista, pianista, hrebenista, drumblista, iprovizátor  

 
 

 

PortrétPosledné fotografieArchív

Kalendár
<< september / 2019 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 21696
Mesiac: 238
Deň: 5